logodabola

dad 0001 Kszta-t-49

UMOWA Z POGONIĄ SZCZECIN - POGOŃ TO WY (artykuł)!!!

Do grona współpracujących z Akademią Piłkarską Pogoni Szczecin w ramach projektu: „Pogoń to Wy!” dołączyła Brazylijska Szkółka Piłkarska Brazil Da Bola, która działa w Stargardzie od sześciu lat, a od roku jako Uczniowski Klub Sportowy. W jej imieniu umowę podpisała prezes Ewa Mendes-Dudzińska oraz trener Roberto Mendes.
Przekształciliśmy się w momencie, w którym nasze dzieci zdobywały zainteresowanie innych klubów – powiedziała Ewa Mendes-Dudzińska. – Zaczynaliśmy sześć lat temu. Wtedy nie było szkółki, która trenowałyby maluchy. 
 
Pomysł na założenie szkółki w Stargardzie narodził się wraz z… narodzinami synka.
Nasz syn miał pięć lat i mąż chciał zaszczepić w nim ducha sportu – powiedziała Mendes-Dudzińska. – Mąż grał w piłkę i chciał pokazać, jak to jest być piłkarzem. Jednak nie było takiej możliwości, bo nikt nie chciał przyjąć tak młodego dziecka. Początkowo miała być tylko jedna grupa, w której trenowałby nasz syn, ale projekt rozrósł się do dużych rozmiarów. 
 
Brazil Da Bola to nie tylko Stargard – Brazylijska Szkółka Piłkarska ma także grupy m.in. w Nowogardzie oraz Kobylance, a dzieci są w wieku od trzech do trzynastu lat.
Ta współpraca jest najistotniejsza dla tych najmłodszych, którzy będą mogli zrobić kolejny krok w swojej przygodzie z piłką nożną – powiedział prezes honorowy Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin Kazimierz Biela. – Chcemy, aby rozwijali się i spełniali marzenia o byciu piłkarzami. Robimy to po to, aby dzieci z regionu dostały szansę. Dlatego monitorujemy, rozmawiamy z trenerami, a następnie sprawdzamy tych, którzy rokują na przyszłość. 
 
Brazil Da Bola współpracuje m.in. z Błękitnymi Stargard.
Kierujemy dziećmi bardzo rozsądnie – powiedziała Mendes-Dudzińska. – Chcemy, aby trafiały do najlepszych trenerów i klubów. 
 
Umowa z szczecińskim klubem to kolejny etap rozwoju szkółki w Stargardzie.
Zależy nam na tym, aby w miarę możliwości kontynuowały swoją drogę w najlepszym klubie w województwie, a więc Pogoni Szczecin – podsumowała Mendes-Dudzińska. – Jesteśmy małym ośrodkiem, ale zrzeszamy dzieci z różnych miejsc. Ci, którzy będą się wyróżniali, będą kierowani na testy, aby trenerzy mogli zobaczyć czy spełniają wymogi. Kilku chłopców trafiło już do Pogoni. Nie chcemy dzieciom stawać na drodze – chcemy sprawnie funkcjonować. Zależy nam na klarowności, aby najmłodsi mieli plan rozwoju. 

 

 
Ważne informacje:

Obóz Zimowy Kołobrzeg 2019- lista otwarta

Witam, ruszyły zapisy na obóz zimowy 2019   Obóz odbędzie się w terminie 27.01 - 01.02.2019 w Kołobrzegu.   Zapisy pod numerem telefonu 730 400 077 , lub osobiście u trenera Roberto.   Koszt obozu 1200zł. &nb...

więcej...
1000 znaków pozostało
1000 znaków pozostało